SZKOŁA PODSTAWOWA KLECZA ZARĄBKI                     

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku przez Radę Europy w celu popularyzowania nauki języków aby ludzie mogli się wzajemnie porozumiewać, poznawać kulturę i tradycje innych krajów.

 

W naszej szkole odbył się po raz kolejny  Europejski  Dzień Języków. Uczniowie jak co roku, zaprezentowali się w strojach charakterystycznych dla danego kraju.W tym roku odwiedziliśmy  Szwajcarię, Włochy i Francję.

 Klasa IV zaprosiła nas do Szwajcarii. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o tym pięknym kraju, leżącym w Alpach i będącym rajem dla narciarzy. Wiemy co znaczy powiedzenie, że wszystko gra jak „w szwajcarskim zegarku”. Nasz pobyt w Szwajcarii zakończył się  poczęstunkiem – serem żółtym i czekoladą.

Klasa V zaprezentowała nam Włochy, kraj na południu Europy, gdzie zawszejest ciepło. Zwiedzaliśmy Rzym, który słynie z przepięknych zabytków. Poznaliśmy niektóre zwyczaje Włochów, ich kulturę i sławnych ludzi. Poczęstowano nas również przysmakami włoskimi, bo jak we Włoszech – to oczywiście makaron, tym razem  z zielonym sosem pesto.

Klasa VI opowiedziała nam dużo o Francji, kraju leżącym na zachodzie Europy. Odbyliśmy długi spacer po Paryżu, który jest stolicą kultury, sztuki, mody. Dowiedzieliśmy się o trochę o historii, tradycjach i zwyczajach i kuchni. We Francji zjedliśmy  bagietkę i ser pleśniowy.